Aranyosi Ervin versei

Versbe szőtt gondolataim

By

Aranyosi Ervin: Magyar ima

Aranyosi Ervin: Magyar ima

Világteremtő,
igaz Istenünk,
életre hívtál,
légy mindig velünk!
Áldd meg világunk,
fényed add nekünk,
tedd jóságoddal
teljessé az életünk!

Te teremtesz mindent,
mi fényedben él,
lelked a mi lelkünkben
élőn útra kél.
Add meg mindennapra
a mi kenyerünk,
s hogy tisztán lássunk,
s igazak legyünk!

Fény fenn az égben,
fény lenn a földön,
Szent ez az egység
most és mindörökkön!
Szívünk veled dobban,
tűzünk tőled éled,
egyek vagyunk mind-mind
mindörökre véled!

Legyen világod is
sokkal több velünk,
emelj fel magadhoz,
adj hitet nekünk!
Oldd fel hibánkat
mutasd az utat,
küldd égi jeledet,
mely irányt mutat!

Egymással, egymásért
jó szándék vezet,
érezzük értelmét,
ha szívünk szeret!
Teljessé tesszük
e földi küldetést,
támogasd fényeddel
a MAG ébredést!

Fény fenn az égben,
fény lenn a földön,
Szent ez az egység
most és mindörökkön!
Szívünk veled dobban,
tűzünk tőled éled,
egyek vagyunk mind-mind
mindörökre véled!

Hittel és bizalommal
pecsételjük meg,
lelkünket a feladathoz
megerősíted.
Szolgáljuk, éltetjük
a Szent Koronát
Legyen áldás rajtunk
minden koron át!

Legyen áldás rajtunk minden koron át!

Aranyosi Ervin © 2026-06-08.
A vers megosztása, másolása,
csak a szerző nevével és a vers címével
együtt engedélyezett. Minden jog fenntartva

By

Aranyosi Ervin: Úgy kellene a szeretet


Aranyosi Ervin: Úgy kellene a szeretet

Úgy kellene a szeretet,
mint utolsó darab kenyér,
mit odalöknek teneked:
– Nesze koldus, ma még egyél!

De hová lettek álmaink,
az igazak, a közösek,
mit megálmodtak nagyjaink,
kik nem voltak még gőgösek?

Hát csak a küzdelem marad?
A „bízva bízz” frázis csupán?
A világ nélkülünk halad,
s mi bámuljuk csak ostobán?

Úgy kellene a szeretet,
mint utolsó kenyérdarab,
mely csillapítja éhedet,
s az illúzió fennmarad.

Hogy élünk még a mában itt,
hogy van miért és van kiért,
s van még ki jóérzést tanít,
egy eljövendő holnapért.

De jaj, ha elvész az a hit,
ha bennünk szakad az a szó,
mit nem merünk kimondani,
mert lázadozni nem való!

Úgy kellene a szeretet,
a pénz, a vagyon mit sem ér!
Jól lakatni a lelkeket,
ha van még szóból gyúrt kenyér!

Aranyosi Ervin © 2020-10-02.
A vers megosztása, másolása,
csak a szerző nevével és a vers címével
együtt engedélyezett. Minden jog fenntartva