Aranyosi Ervin versei

Versbe szőtt gondolataim

By

Aranyosi Ervin: Öntsd szíved melegét a fagyos világra!

öntsd szíved melegét a fagyos világra!
Aranyosi Ervin:
Öntsd szíved melegét a fagyos világra!

Mindegyik évszaknak van valami bája.
Van aki leszólja, van ki megcsodálja!
Ha kívül hideg van, öltözz melegebben,
a lelked sem fázik, ha van szeretet benn.

Gyújts tüzet, ha fázol, s tested átmelegszik,
lelked is gyújtsd lángra, mert, ha szeret, tetszik!
Arcod a tűz lángja, s mosoly melegítse,
mosolyod más szívét, jobb kedvre derítse.

Hagyd a zord világot, hagyd át melegedni,
fagyot felolvadni, kivirulni, lenni!
Találd meg az okot derűre, vígságra,
öntsd szíved melegét a fagyos világra!

Aranyosi Ervin © 2016-01-29.
A vers megosztása, másolása,
csak a szerző nevével és a vers címével
együtt engedélyezett. Minden jog fenntartva

By

Aranyosi Ervin: Barátság

barátság
Aranyosi Ervin: Barátság

De jó érzés, hogy vagy nekem,
hogy megszépíted életem,
hogy sok-sok boldog pillanat
vár ránk, amíg időnk szalad.

De jó tudni, hogy van szíved,
hogy amit mondok elhiszed,
hogy veled legyek így, hagyod,
hogy bánatom meghallgatod.

S tudom, megőrzöd titkaim,
szebbé teszed az álmaim,
szebbé teszed a nappalom,
mert engem szeretsz, jaj, nagyon.

Téged szeretlek persze én,
nincs is talán a Földtekén,
ki nálad fontosabb nekem,
kivel együtt száll énekem.

Mert van egy közös énekünk,
egymásba forró életünk,
mert fontos az, hogy vagy nekem,
hogy megszépíted életem!

Aranyosi Ervin © 2016-01-27.
A vers megosztása, másolása,
csak a szerző nevével és a vers címével
együtt engedélyezett. Minden jog fenntartva

By

Aranyosi Ervin: Álmodjatok szépeket!

álmodjatok szépeket
Aranyosi Ervin: Álmodjatok szépeket!

Álmodjatok csak szépeket,
s a valóság is szép lehet!
Ragadjon el a képzelet,
s éljetek boldog életet!
És játszatok szép szerepet,
motiváljon a szeretet!

Játsszatok egy közös mesét,
s lábatok földi mennybe lép,
álom, s valóság, egyre megy,
ketten vagytok, az egy meg egy:
egy kiskutya és egy gyerek,
világotok így lett kerek!

Aranyosi Ervin © 2016-01-22.
A vers megosztása, másolása,
csak a szerző nevével és a vers címével
együtt engedélyezett. Minden jog fenntartva

By

Aranyosi Ervin: MOSÓ MA(c)S(k)A mosodája

Aranyosi Ervin-MOSÓ MA(c)S(k)A mosodája
Aranyosi Ervin: MOSÓ MA(c)S(k)A mosodája

Teszek, veszek, mosogatok,
utánam a konyha ragyog.
Elmostam már tányért, hatot,
mosómedvéd kidobhatod!
Mosogatógép is minek,
elég, ha szólsz a Cirminek.
Először tisztára nyalja,
így könnyen feljön az alja.
Ami nem azt felkaparom,
dolgozik a cicakarom.
Nem mérgezi holmi vegyszer,
mosom, s elöblítem egyszer.
Üveg? Jöhet zöld, vagy tarka,
kimossa a cica farka.
Minden tiszta, nincs kivétel,
csak már kéne cica-étel!
Várom már a fizetséget,
mert megkíméltelek téged.
Teszek, veszek, mosogatok,
utánam a konyha ragyog.

Aranyosi Ervin © 2016-01-21.
A vers megosztása, másolása,
csak a szerző nevével és a vers címével
együtt engedélyezett. Minden jog fenntartva

By

Aranyosi Ervin: Ölelkező kutyusok


Aranyosi Ervin: Ölelkező kutyusok

Egy ölelés, de jól esik,
ám vannak akik csak lesik!
Csak csámcsognak, irigykednek:
de jó lehet e két ebnek!
Hogy lehetnek ilyen buták?
Mért nem ölel a sok pupák?
Mert, ha szívből ölelhetne,
ő is boldog öleb lenne!

Aranyosi Ervin © 2016-01-20.
A vers megosztása, másolása,
csak a szerző nevével és a vers címével
együtt engedélyezett. Minden jog fenntartva

By

Aranyosi Ervin: Vidra vidító

vidra vidítóAranyosi Ervin: Vidra vidító

Szomorú vagy kicsi vidra?
Csaljak mosolyt a pofidra?
Vagy vágysz inkább egy szép halra,
te csak attól fakadsz dalra?
Addig dalolsz, amíg úszol,
torkodból kis hegedű szól,
látom most már jobb a kedved,
érdemes volt halat enned!

Aranyosi Ervin © 2016-01-15.
A vers megosztása, másolása,
csak a szerző nevével és a vers címével
együtt engedélyezett. Minden jog fenntartva

 

By

Aranyosi Ervin: Macska gondolatok a tűzről

ülök a tűz előtt
Aranyosi Ervin: Macska gondolatok a tűzről

Ülök a tűz előtt,
a lángnyelveket nézem.
Bőszen nyújtogatja,
gúnyolódik vélem!
Egyszer megtámadtam,
lángjaiba kaptam,
csúnyán visszavágott,
majdnem meggyulladtam!
Ha erősebb nálam,
nem csatázom véle,
kívülről szemlélem,
hogy játszik-e, él-e?
Látom, ha nem bántom,
ő sem bánt majd engem,
s amikor bejövök,
van hol melegednem!

Aranyosi Ervin © 2016-01-15.
A vers megosztása, másolása,
csak a szerző nevével és a vers címével
együtt engedélyezett. Minden jog fenntartva

By

Aranyosi Ervin: Sietnem kell dolgozni!

Sietek a munkába
Aranyosi Ervin: Sietnem kell dolgozni!

Jaj, Istenem, rohannom kell,
el ne késsek ma megint!
Vár reám a munkahelyem,
s a nyűg menetrend szerint!
Vár reám a mókuskerék,
kezelője én vagyok.
Sürgök,forgok, fontoskodok,
egész nap csak rohanok.
Eredménye? Semmi nincsen,
– csak a nagy kerék forog –
de figyeli a főnököm,
állok, avagy dolgozok?
Fizetésem éppen annyi:
– nem hal éhen a család!
Lakásom sem csoda-villa,
s nincsen forgó kacsaláb.
Csak annyi jut, hogy megéljünk,
nejem és a gyerekek.
S büszke vagyok, mert a gyárnak
munkásokat nevelek!

Aranyosi Ervin © 2016-01-15.
A vers megosztása, másolása,
csak a szerző nevével és a vers címével
együtt engedélyezett. Minden jog fenntartva

By

Aranyosi Ervin: Szállok a szélben!

Szállok a szélben
Aranyosi Ervin: Szállok a szélben!

Szállok a szélben, szállok a télben,
szállok a föld felett, hó közelében.
Nincsenek szárnyaim, repít a lábam,
hideg van idekint, így pizsamában.
Szállok, mert hallottam jönni a lépted,
látod a macskád, ma mit meg tesz érted?
Szállok a szélben és szállok a télben,
szállok, hogy ott legyek szíved közelében!

Aranyosi Ervin © 2016-01-14.
A vers megosztása, másolása,
csak a szerző nevével és a vers címével
együtt engedélyezett. Minden jog fenntartva

By

Aranyosi Ervin: A hóból figyellek

a hóból figyellek

Aranyosi Ervin: A hóból figyellek

Bekúsztam a hóba,
szinte alig látszom.
Beépített macskát,
láthatatlant játszom.

Persze a fehér hó
nem takaróálca,
segíthetne rajtam
tán egy varázspálca.

De, ha már itt vagyok,
azért megfigyellek
mert hógolyót gyúrhatsz,
s ezért irigyellek!

Hógolyókat gyúrni
ügyetlen a mancsom,
na meg kesztyűm sincsen,
és meleg bakancsom.

Havas lett a bundám,
kicsit át is áztam,
azt hiszem bemegyek,
itt a hóban fáztam.

Vár a meleg kályha,
elbújok egy zugban,
s álmodom a nyárról,
mikor kint aludtam…

Aranyosi Ervin © 2016-01-14.
A vers megosztása, másolása,
csak a szerző nevével és a vers címével
együtt engedélyezett. Minden jog fenntartva