Aranyosi Ervin versei

Versbe szőtt gondolataim

By

Aranyosi Ervin: Hallgass a medvére!


Aranyosi Ervin: Hallgass a medvére!

– Irgum-burgum – szólt a medve.
– Ne legyetek elképedve,
hogy ember nyelven beszélek,
de én gondolkodva élek!
Ha már gondolkodva élek,
az árnyékomtól se félek,
megy előttem, jön utánam,
eddig is a fényben jártam.

Az árnyékom néha hosszabb,
ha elfutnék, annál rosszabb,
hiszen úgyis utolérne,
talpam alatt is elférne,
s akkor sötét lenne bennem.
Ki kéne a fényre mennem,
hogy a sötét meneküljön,
és örökre elkerüljön!

De ha Napom bennem ragyog,
úgy érzem, hogy teljes vagyok.
Elkerül félelem, kétség,
elmenekül a sötétség!
Szeretet lép a helyébe,
s minden rossznak így lesz vége!
Csak utánozz, s lépjél végre,
s gyere ki a tiszta fényre!

Aranyosi Ervin © 2021.12.09.
A vers megosztása, másolása,
csak a szerző nevével és a vers címével
együtt engedélyezett. Minden jog fenntartva

By

Aranyosi Ervin: Szelíddé szeretni


Aranyosi Ervin: Szelíddé szeretni

Nem egyszerű dolog
szelíddé szeretni,
de meg kell próbálni
jósággal etetni.
Mikor a szeretet
célba érhet nála,
dorombolás dala
lesz tőle a hála!

Nem túl könnyű dolog
bizalmát elnyerni,
de nagyon megéri
barátoddá tenni!
Hiszen az a csoda,
amit adni képes,
szeretettel jut el
a gazdi szívéhez!

Aranyosi Ervin © 2021.12.07.
A vers megosztása, másolása,
csak a szerző nevével és a vers címével
együtt engedélyezett. Minden jog fenntartva

By

Aranyosi Ervin: Képzeld el, higgy benne!


Aranyosi Ervin: Képzeld el, higgy benne!

Képzelj el egy nagy családot,
amely szeretettel áldott,
kik egymásért mind kiállnak
és mindent együtt csinálnak.
Mindent együtt és egymásért,
szebb jövőért, egy csodásért!
Lehetne ilyen egy nemzet,
kik múltjukból építkeznek!
Szép hagyományt újra élnek,
kikben eggyé lesz a lélek!
Együtt mennek, egy irányba,
szeretettől kapnak szárnyra,
teszik nap, mint nap a dolguk!
MAGuk teremtik a sorsuk!

Pártatlanul kéne élnünk,
egymással szépen beszélnünk,
segítséget, jó szót adva
olvadnánk a pillanatba!
Képzeld el és hátha látod,
az országnyi nagy családot,
akik végre összefognak,
boldogulnak, nem nyafognak.
Magyar nyelven, szép hazában,
élnek ősök igazában.
A magyarok Istenével,
mellyel hatalom nem ér fel!
Kiknek szóból épül képe,
MÁGusoknak ősi népe!

Jó lenne, ha hinnél benne,
s népünk újra naggyá lenne!
Itt az idő, tegyünk érte,
s többé ne omoljunk térdre!
Emelt fővel büszkén álljunk,
s miben hiszünk, azzá váljunk!
Lassan össze kéne gyűlni,
magyar nemzetgyűlést ülni!
Felemelnünk a koronát,
s rendeznünk az ország jogát!
Visszahozni ősi törvényt,
ami minket a bűntől véd!
Ezt adnánk az utókornak,
legyen boldogabb a holnap!

Aranyosi Ervin © 2021.12.06.
A vers megosztása, másolása,
csak a szerző nevével és a vers címével
együtt engedélyezett. Minden jog fenntartva

By

Aranyosi Ervin: Ugratás


Aranyosi Ervin: Ugratás

Nem érti, tényleg nem érti,
hová lett a tápja?
Csak meredten néz előre
és a száját tátja!
Na jó, kicsit huncutkodtam,
befaltam előle,
de a macska, csak, ha eszik,
akkor kap erőre!
Ám ne hidd, hogy gonosz vagyok,
az én tápom megvan,
csak eldugtam az ágy alá,
mert itt kint meleg van.
Amikor majd előveszem
megkínálom véle,
ha jól lakik, nem fog fájni
rossz poénom éle…

Aranyosi Ervin © 2021.12.05.
A vers megosztása, másolása,
csak a szerző nevével és a vers címével
együtt engedélyezett. Minden jog fenntartva

By

Aranyosi Ervin: Várok már rád Télapó!


Aranyosi Ervin: Várok már rád Télapó!

Lehullott az első hó,
várok már rád Télapó!
Paták zaja hallható,
közeledik a szánkó?

Várnak rád a gyerekek,
szívükben a szeretet,
szemükben kíváncsiság:
olyan jó így várni rád!

Mi lehet a zsákodban?
Azt kapom, mit álmodtam?
Egész évben jó voltam,
szót fogadtam, játszottam!

Ritkán voltam rendetlen,
gonoszságot nem tettem!
Rossz szóval sem bántottam,
senkinek sem ártottam!

Kipucoltam csizmámat.
Egy jó gyerek mit várhat?
Mit hozol ma, mit kapok,
mit súgtak a csillagok?

Tudod, drága Télapó,
terád várni csudajó!
Jó sem csak azért vagyok,
mert ajándékot kapok!

Hanem, jó érzés nekem,
ha mással a jót teszem.
Ha jó bennem a szándék,
nem is kell más ajándék!

Elég, hogy anyu nevet,
s megsimítja fejemet,
vagy éppen apu megdicsért,
azt nem adnám én semmiért!

A testvérem is vidám,
ö így feltud nézni rám!
Élvezem, ha jó vagyok,
ha az arcuk rám ragyog.

Ahol tudok, jót teszek,
s jót látnak az emberek,
talán majd rájuk ragad,
s nem bántják a másikat.

Jó szó kell és szeretet,
csillogtassunk szemeket,
melegítsünk szíveket,
s a rossz szándék kint reked!!

Lehullott az első hó,
várunk nagyon Télapó,
csodát szórj a világra,
változtasd azt vidámra!

Kedveskedés, ölelés,
többiekkel jót tevés,
jó érzéssel teli szív,
ami ad, mit adni bír!

Mosoly, vidám nevetés,
legyen csak sok, ne kevés!
Tedd szebbé a világunk,
régóta erre vágyunk!

Aranyosi Ervin © 2021.12.05.
A vers megosztása, másolása,
csak a szerző nevével és a vers címével
együtt engedélyezett. Minden jog fenntartva

By

Aranyosi Ervin: A Hold őrzője


Aranyosi Ervin: A Hold őrzője…

Alig maradt sajt a Holdból!
Megrágták az egerek?
Vagy lehet, elcsipegették,
titokban a verebek?

Mikor utoljára láttam
még a sajttal teli volt,
nem is értem, hogyan fogyhat
ily gyorsan a telihold?

Azt hiszem, itt kell maradnom,
megfejteni a talányt!
Lehet, hogy a Hold-őrzéshez
elhívok egy cicalányt!

Ketten nem lesz ily unalmas,
az idő jobban telik,
a sajt-tolvajt elkaphatjuk,
ha itt ülünk reggelig.

Ám ha nem jön a sajt-tolvaj,
akkor is szép lesz az éj,
s lehet, hogy a kis szívünkbe
költözik a szenvedély…

Szerelem lehet belőle,
s nem is érdekel a sajt,
lehet, hogy az egerek sem
okoznak már semmi bajt!

Jó is kisülhet belőle,
nem adom fel a reményt,
lehet, hogy a cicalányban
tündért látok, tüneményt!

Együtt nézzük majd a Holdat,
egymásért epekedünk,
szép jövőről álmodozva,
boldog macskák lehetünk!

Aranyosi Ervin © 2021.12.04.
A vers megosztása, másolása,
csak a szerző nevével és a vers címével
együtt engedélyezett. Minden jog fenntartva

By

Aranyosi Ervin: Mi van a cserépben?


Aranyosi Ervin: Mi van a cserépben?

Nézd csak ezt a cserepet,
Mit látsz? Macska szemeket?
A sötétből kivilágít,
talán épp a Cirmi járt itt?
Nézd csak, pislog a cserép,
becsapós ám ez a kép!
Ha elhagyja a helyét,
szemtelen lesz a sötét…

Aranyosi Ervin © 2021.12.03.
A vers megosztása, másolása,
csak a szerző nevével és a vers címével
együtt engedélyezett. Minden jog fenntartva

By

Aranyosi Ervin: Maradjon szép a világ!

Aranyosi Ervin: Maradjon szép a világ!

Letakarom szemeimet,
maradjon szép a világ!
Amit látok, gyakran bosszant,
és fáj annak, aki lát!
Ha tehetném, jobbá tenném,
de félek, már nem lehet,
valahogy az emberekben
kihűlt már a szeretet.

Azért, én még teszek próbát,
hátha vannak valakik,
akikben a szeretetnek
érző lángja ott lakik!
Szeretném, ha felfedeznék,
s másoknak adnák tovább,
hogy a világ megérezze,
s megélhesse a csodát.

Aranyosi Ervin © 2021.12.01.
A vers megosztása, másolása,
csak a szerző nevével és a vers címével
együtt engedélyezett. Minden jog fenntartva

By

Aranyosi Ervin: Vágy-álom


Aranyosi Ervin: Vágy-álom

Nem akarok harcolni többé,
az álmom ne foszlódjon köddé!
Hadd maradjak, csak boldog lélek,
szeressek ameddig csak élek!

Legyek, ki adja önmagát,
s bukdácsol árkon-bokron át,
hittel szívében álmodón,
mások lelkébe fényt-hozón!

Tudom, hogy nagyon kell szeretni!
Bár tudnék mást boldoggá tenni!
Minden napommal jobbá válni,
csodát teremni, megpróbálni!

Hadd adjam át a tudományom,
legyen követhető a lábnyom,
mögöttem, látva merre mentem!
Megmártóznék a szeretetben!

Önzőn tukmálnám sajátom másra,
nem gondolva az elmúlásra!
Érzést, ölelést viszonoznék,
elveszett álmot visszahoznék.

A múltat jövőre cserélném,
nyújtózva Napomat elérném,
újra álmodva, szebben élnék,
és soha, semmitől se félnék!

Csak élnék bűvös szeretetben,
s hinném senki sem élhet szebben,
és együtt a kedvesemmel, szépen,
elbújnánk Teremtőnk ölében.

Aranyosi Ervin © 2021.11.30.
A vers megosztása, másolása,
csak a szerző nevével és a vers címével
együtt engedélyezett. Minden jog fenntartva

By

Aranyosi Ervin: Egyetlen út maradt!


Aranyosi Ervin: Egyetlen út maradt!

Leszakadt a híd mögöttünk,
megfordulni nem tudunk,
mostantól egy új irányba
vezethet csak az utunk!
Döntenünk kell a jövőnkről,
vagy majd mások döntenek,
s megígérik, életünkbe
mocskos löttyöt öntenek.

Valójában egy utunk van,
vagy elpusztul a világ!
Emberiség közös lelkén
élősködők foga rág.
Megmaradunk rabszolgának?
Még inkább azok leszünk?
Vagy teszünk az ősi módon,
s boldogulhat nemzetünk?

Eljött, ez az utolsó perc,
lépünk, vagy nem lesz tovább!
Egyesítjük lelkeinket,
vagy maradunk ostobák?
Lesz közünk a változáshoz,
vagy felettünk döntenek?
Gyógyulnunk kell, hisz a Földünk
és az ember mind beteg!

A félelem vírusával
fertőződött meg a lét!
A „megoldást”, az okozók
készen teszik le eléd?
Elhiszed a hazugságot,
s csörgeted a láncaid?
Vagy keresed a megoldást,
mi a lelkedben lakik?

Emberekké kéne válnunk,
tisztelni az életet,
legalább már annyit tudni,
mint egy újszülött gyerek!
Lélek szinten kapcsolódni,
felemelni másokat,
szívből jövő szeretettel
álmodni új álmokat!

Útjelző tábla előttünk,
e percben választhatunk,
most dönthetünk a jövőnkről,
hogy milyen választ adunk!
Mi alkotunk új világot?
Vagy hadd menjen így tovább?
Él-e ember majd a Földön,
teszünk magunkért csodát?

Nem lesz többé a világunk
olyan már, mint azelőtt!
Vagy teremtjük a jövőnket,
vagy kapunk egy szemfedőt!
Nekünk csak fel kéne állnunk,
s a sakktábla leborul,
technokrata vérszívóknak
örökre bealkonyul!

Ha maradunk kiszolgálók,
hát örökre elveszünk,
uralják a testünk, lelkünk,
rabbá teszik szellemünk!
Mi tudjuk a világunkat
emberibbé tenni csak,
szeretetre, emberségre
építve egy másikat.

Most uralhat a sötétség,
árnyék van a lelkeken,
széjjelhúz a szörnyű kétség,
a program embertelen!
Erőszakkal, háborúban
látjuk már, nem győzhetünk,
fényt vinni a nagyvilágba
úgy tudunk, ha szeretünk!

Szeretettel a tudásnak
magját szórjuk szerte szét!
Ébredezzen minden ember
és használja az eszét!
Ébredjen, ki élni nem fél,
aki gondolkodni mer!
Szeretni kell, okkal élni,
Földünk többet érdemel!

Tegyük jobbá a világot,
tőlünk legyen gazdagabb,
csak a szeretet emel fel,
csak ez az egy út marad!
Minden egyéb járhatatlan,
csak a pokolba vezet,
akkor válaszd azt az utat,
ha a horrort élvezed!

Ám, ha szebb jövőre vágynál,
s megóvnád családodat,
utódoknak jövőt adnál,
és nem adnád el magad,
érzéssel és békességgel,
nyújtsd hát ki a két kezed,
s látod majd, hogy szebb jövőbe,
csak egyetlen út vezet!

Ha majd egymást kézen fogva,
együtt, egyfelé megyünk,
új világot megalkotva
ismét emberré leszünk.
Az élethez mindenünk van,
amit csak elképzelünk,
építsünk a szeretetre,
s legyen több a lét velünk!

Aranyosi Ervin © 2021.11.29.
A vers megosztása, másolása,
csak a szerző nevével és a vers címével
együtt engedélyezett. Minden jog fenntartva