Aranyosi Ervin versei

Versbe szőtt gondolataim

By

Aranyosi Ervin: A temető halott

Aranyosi Ervin: A temető halott..

Aranyosi Ervin: A temető halott..

Aranyosi Ervin: A temető halott..

A temető ma éppolyan halott,
mint azok a testek, a holt kövek alatt!
Ám a lelkek nem maradtak ott.
A lélek örök, csak mostantól szabad…
Millió szám öltök virágokat,
„halott” szeretted, örül majd neki?
Csak kidobják a hervadt csokrokat.
Örömét benne senki nem leli!
Ülj hát le otthon, egy csendes helyen,
gyújts meg egy gyertyát, – az utat mutat.
Tárd ki a szíved, lelked nyugodt legyen,
– s múltadban élő emlékeket kutat.
Ki egykor elment, – újra láthatod,
olyannak, milyen egykor lehetett.
Ha magadat e percnek átadod,
fény vesz körül, s igazi szeretet…

Aranyosi Ervin © 2013-10-31.
A vers és a festmény megosztása, másolása,
csak a szerző nevével és a vers címével
együtt engedélyezett. Minden jog fenntartva

 

By

Aranyosi Ervin: Vajon miért is jó temetőbe járni?

Aranyosi Ervin: Vajon miért is jó temetőbe járni?

Aranyosi Ervin: Vajon miért is jó temetőbe járni?

Vajon miért is jó temetőbe járni,
elporlott testek közt, csendben sírdogálni?
Mint kiszáradt kúthoz, jár oda az ember,
melyben nincsen élet, honnan vizet sem mer.

Minden évben egyszer ünnepelsz egy napot,
mintha a szeretted, aznap lenne csak ott.
Pedig talán sejted, nem hal meg a lélek,
elment kedveseink, másik síkon élnek.

Reájuk gondolni, bármelyik nap lehet,
sorra felidézni kedves emlékeket.
Gyertyákat gyújtani, a lángjukba nézni,
a szeretett arcot újra felidézni.

Nem kell hát megölni annyi szép virágot,
feldíszíteni egy megkövült világot,
ami kong a csendtől, lélektelen, rideg,
mely a lét súlyától az élőt sem menti meg.

Vagy Te másért jársz ki, – bocsánatot kérni?
Hiszed, képtelenség másképp utolérni?
Ám akit keresel, ott már nem találod,
siettetned nem kell korai halálod!

Hisz lelkedben ott él, kitörölhetetlen!
Mert, hát jó az Isten, sohasem kegyetlen.
Kinek sorsa egykor összefutott véled,
álmodban, lelkedben újra, újra éled.

Újra látni fogod, tudsz vele beszélni,
lesz még új esélyed bocsánatát kérni.
S Te is megbocsáthatsz régi sérelmeket,
megnyugtathatod a nyugtalan lelkedet.

Ám ehhez nincs szükség halottak napjára,
s nem kell koncentrálni bánatra, halálra,
jobb a szép dolgokat újra felidézni,
szeretted szemébe újra belenézni…

Aranyosi Ervin © 2013-10-28.
A vers és a festmény megosztása, másolása,
csak a szerző nevével és a vers címével
együtt engedélyezett. Minden jog fenntartva

 

By

Aranyosi Ervin: Melegítsd át a lelkünk!

aranyosi_ervin-melegitsd_at_lelkunk

Aranyosi Ervin: Melegítsd át a lelkünk!

Ha úgy érzed, körötted kihűlt a világ,
ha elveszíti szirmát minden vadvirág,

mikor megfagy az élet, s a lélek kong, – üres,
mikor minden, mi élő, menedéket keres,
akkor van te rád szükség! Hát legyél te a tűz,
mely élő melegével gondhalmokat elűz,
és világítson fényed, mely bevonz lelkeket,
mely felcsillanó remény zsarátnoka lehet!

Légy kandalló, vagy kályha, amely meleget ad,
s minden gyarló lelket bűvkörébe fogad!
Engedd a közeledbe, ki csepp örömre vár,
legyél a gondoskodó, termőre fordult nyár!
Biztasd az éhezőket, adj éltető hitet,
ne hagyd pokol tüzében kínok közt fagyni meg!
Mutasd meg a világnak a szeretet mit ér,
olvadjon fagyos szívünk, tűnjön a sarki tél!

Legyél hát te a kályha, s gyűljön köréd a nép,
mert mindannyian fázunk, s a fagyból rég elég.
Szeretet melegével olvaszd fel jégszívünk,
add vissza szép reményünk, add vissza szép hitünk.
Ha átmelegszik tőled a kihűlt, zord világ,
és újra nyitja szirmát millió vadvirág,
ha szívünk is felolvad, mert értelmet kapunk,
majd együtt világítunk, mint fénylő szép Napunk…

Aranyosi Ervin © 2013-10-23.
A vers és a festmény megosztása, másolása,
csak a szerző nevével és a vers címével
együtt engedélyezett. Minden jog fenntartva

 

By

Aranyosi Ervin: Tiszta lappal


Aranyosi Ervin: Tiszta lappal

Tisztalappal indulok
neki minden napnak.
Szívem, lelkem, vágyaim
új erőre kapnak.
Vár reám a nagyvilág,
a nagy betűs élet.
Számíthatsz rám jó barát,
tiszta szívvel élek…

Tiszta lappal indulok
és őrzöm tisztaságát,
másokra is kivetítve
lelkem tiszta mását.
Rajzolhatsz rá szépeket,
hagyom, telefessed,
engedem, hogy tükrömben
magad megkeressed!

Tiszta lappal indulok,
s mutatom a világnak,
s elkerülöm azokat,
akik bepiszkolnának.
Őrizem az igazam
és tisztelem másét,
s engedem, hogy a világ
gyönyörűbbé váljék!

Tiszta lappal indulok
és tele írom verssel,
összehozom a tudást
széppel, kellemessel.
Én jól érzem magam így,
s hiszem, jót tesz másnak,
társaimnak írok én,
nem az elmúlásnak!

Aranyosi Ervin © 2013-10-16.
A vers megosztása, másolása,
csak a szerző nevével és a vers címével
együtt engedélyezett. Minden jog fenntartva

By

Aranyosi Ervin: A látszat csal

Aranyosi Ervin: A látszat csal

Ennek a koldusnak, ez csak álruhája,
mert szerető szívet rejt szakadt kabátja.
Többet képes adni, mint amennyit kérnek,
sose mérlegeli, neki, mennyit ér meg.
Nem magának koldul, ilyet sose tenne,
összegyűlt kincsével Ő adni szeretne.
Neki nem is sok kell, kevéssel beéri,
a sok alamizsnát, mások miatt kéri.
Mert, mit összekoldul, tovább fogja adni,
koldusként is képes jóember maradni.
Mert a szeretetnél szebb gazdagság nincsen,
lélekben szegény, ki rajta ül a kincsen!
Nem tudja javait jóra felhasználni,
hagyja üres szívét kődarabbá válni.
Ócska kacatok közt tengeti életét,
mert nem hallja meg a lélek üzenetét.

Aranyosi Ervin © 2013-10-10.
A vers megosztása, másolása,
csak a szerző nevével és a vers címével
együtt engedélyezett. Minden jog fenntartva

 

By

Aranyosi Ervin: Fogyatékkal Élők Társkeresője


Aranyosi Ervin: Fogyatékkal Élők Társkeresője

Mért hiszed, hogy mások? – Mert fogyatékkal élnek?
Éppúgy részei Ők, a teljes egésznek!
Rájuk is szükség van, példát vehetsz róluk!
Van, e szép világról, mondanivalójuk!
Ők tudják magukról, – valami hiányzik!
– Ám ne hidd, hogy teljes, ami épnek látszik!

Mert, aki azt hiszi, hogy tökély a teste,
magában a hibát sohasem kereste.
Ezért a hibát csak másokban találja,
s előítélettel, gúnnyal honorálja.
Szeretettel sosem pillantott még másra,
szüksége lenne még, egy kis tanulásra!

Hiányzik belőlünk lelkünk másik része,
és ha nem keressük, vajon, kárba vész-e?
Mert minden lélek fél, s teljességre vágyik,
s hosszú utat jár be a végső megnyugvásig.
Mindenkinek joga szebb világban élni,
magányt, ürességet életre cserélni.

Minden jó embernek szüksége van társra,
szeretettel nézzen fel valaki másra,
kivel megoszthatja örömét és gondját,
kivel szebb a világ, mint aminek mondják!
Fogyatékosként is, lehet szép az élet,
ha részt veszel benne, s tiszta szívvel éled!

Aranyosi Ervin © 2013-09-23.
A vers megosztása, másolása,
csak a szerző nevével és a vers címével
együtt engedélyezett. Minden jog fenntartva

By

Aranyosi Ervin: A gyermekek világnapjára

gyermekek világnapjára
Aranyosi Ervin: A gyermekek világnapjára

Megszülettél, tehát jogod van élni,
boldoggá válni, senkitől se félni!
Megkapni mindent, mit nyújthat az élet,
hogy megértsenek, hogy szeressenek téged!
S tápláljanak és okosítsák elméd,
hogy mindig elnyerd az emberek figyelmét.
Hogy legyen végre élhető világod,
s ne tiporják el soha szabadságod!
Megillet, hát legyen jó egészséged,
s kapj meg mindent, mi támogathat téged!
Segítő kart, ha a szükség úgy kívánja,
együttérzést, utat egy jó irányba,
s támogatást, – mutasd mire vagy képes! –
hogy tehetsz hozzá a mások életéhez,
Legyél gyerek és éld meg a világod,
keresd a jót, örömöt, boldogságot!
Építs jövőt, legyen könnyű a játék!
Úgy érezd mindig, az életed ajándék!

Aranyosi Ervin © 2013-09-20.
A vers megosztása, másolása,
csak a szerző nevével és a vers címével
együtt engedélyezett. Minden jog fenntartva

 

 

By

Aranyosi Ervin: Legyen már béke

Aranyosi Ervin: Legyen már béke

Emeld fel a világot,
ne háborogjon lelke!
Ne háborúra várjon,
– a békét ünnepelje!

Óriási gazdagságát,
többé ne pénzben mérjék!
Ismerje fel az ember,
– mi az igazi érték!

Szeretet, együtt érzés,
lelkekben tiszta béke,
eljövő nemzedéknek
legyen az öröksége!

Hatalom, önző önkény,
harag, düh meneküljön,
békesség szép madara,
élő fáinkra üljön!

Legyen az ember testvér,
legyen az élet álom!
Legyen már örök béke,
e csodaszép világon!

Aranyosi Ervin © 2013-09-07.
A vers megosztása, másolása,
csak a szerző nevével és a vers címével
együtt engedélyezett. Minden jog fenntartva

By

Aranyosi Ervin: A könyv a legjobb barát


Aranyosi Ervin: A könyv a legjobb barát

Kis barátom, nincs szerencséd,
– előregyártott az életed.
A számítógépből hiányzik,
az álmot szövő képzelet.

Nélküle már nem is tudsz élni,
csak programokban létezel.
Nem tudsz adni a nagy világnak,
egy monoton kis rész leszel.

Tudod, a könyv nagyon hiányzik,
benne ott volt a gondolat!
Saját magad nem leszel képes
megoldani a gondokat.

Elfelejtesz szépen beszélni,
elmondani érzéseket.
Nem fogsz tudni szavak alapján
felidézni szép képeket.

Emlékeid nem történések,
nem csupa kedves pillanat.
Ha jelened nincsen leírva,
nyomodban semmi sem marad.

Hát kell a könyv! Létünk tanúja.
Egy kedves, régi, jó barát,
melyben az ember bölcsen őrzi,
életét tükröző korát.

A könyv egy járat az időben,
amin keresztül közlekedsz.
Gyökérzet, mellyel mélyről jövő,
komoly, s bölcs tanításra lelsz.

Ne hagyd, hogy ezt is úgy „kivágják”,
ahogy fákat tüntetnek el!
Tudod, a könyv a jó barátod,
melyben tudást ültetnek el.

Az ember csakis úgy fejlődhet,
úgy alkothat új dolgokat,
ha az, mit milliárd könyv őriz,
elérhető és megmarad!

Legyen a könyv a jó barátod,
az útjelződ, utad során.
Segítsen jobban, szebben élni,
nemcsak meghalni ostobán…

Aranyosi Ervin © 2013-08-30.
A vers megosztása, másolása,
csak a szerző nevével és a vers címével
együtt engedélyezett. Minden jog fenntartva

 

By

Aranyosi Ervin: Majomkodás – majomszokás?

Aranyosi Ervin: Majomkodás – majom szokás?

Utánozás – majom szokás
– ezt mondják az emberek!
S mást se tesznek, majomkodnak,
mert szerintük nem lehet
jó fej, ki kilóg a sorból,
akit nem az „ész” vezet.
Hitrendszerek nyomorítják
a hiszékeny lelkeket.

JóIstennel példálóznak,
aki mindent megtorol!
– Ha nem úgy élsz, ahogy mondják,
akkor vár rád a pokol!
Ezért már a földi létben,
égetik a feneked.
Mondj le minden szépről, jóról,
hogy jó legyen teneked.

Kínok között éled léted,
a haláltól mégis félsz.
Nem tudod, hogy vár-e másik,
de addig is rosszul élsz.
Teszed mindig, amit várnak,
s elhiszed, hogy így helyes.
Bank és Kormány, Egyház, Multi,
rajtad mindig jól keres.

Érzed azt, hogy ez így nem jó,
de a többi épp így él.
Attól félsz, hogy nem lesz,
aki megmondja, hogy mit higgyél.
Hagyd abba a majomkodást,
legyél végre, aki vagy!
Engedd magad boldogulni,
– szív vezessen, ne az agy!

Aranyosi Ervin © 2013-08-29.
A vers megosztása, másolása,
csak a szerző nevével és a vers címével
együtt engedélyezett. Minden jog fenntartva