Aranyosi Ervin versei

Versbe szőtt gondolataim

By

Aranyosi Ervin: A félelem remetéjéhez


Aranyosi Ervin: A félelem remetéjéhez

Minden tudás ott van már előtted,
odatették az orrod elé.
A késztetés hiányzik belőled,
mert nagy teher vár, s te rokkansz belé!
A félelem, a rettegés tapos meg,
mellkasodon nő már a nyomás,
s attól is félsz, hátha kiröhögnek,
az érzéseid nem ismeri más!

A nem tudás, az nem kínozhat téged,
a tudatlanság inkább nem zavar,
csak ne érezd a tehetetlenséget,
mely lelked mélyén gyakran felkavar!
Hát otthon ülsz, de ez a tett halála,
és eltereled a figyelmedet.
Bár tenni kéne végre-valahára,
de lógatod csak tenni kész kezed.

A lábad sem visz oda, hova kéne,
gyökeret vert benned a félelem,
a lustaság a gyengék nagy erénye,
s ez benned megvan, s mára végtelen!
Lesz valahogy, hisz eddig is megvoltál,
és átvészelted egész életed,
a semmittevés talán jobban szolgál,
úgysem lesz gazdagabb a lét veled.

Minek tudás, mely rettegésbe kerget?
Legjobb a mély, érzéketlen közöny!
Nem írsz magadnak élőn történelmet,
ne kelljen átlépni a saját körön!
Remete vagy, távol a világtól,
hadd történjen csak minden nélküled,
s hogy szemfedőd a fényt látni meggátol,
az sem zavar, csupán a rémület!

Aranyosi Ervin © 2021.11.24.
A vers megosztása, másolása,
csak a szerző nevével és a vers címével
együtt engedélyezett. Minden jog fenntartva

By

Aranyosi Ervin: Agyrágó bogár…


Aranyosi Ervin: Agyrágó bogár…

Elfelejtett gondolkodni
a rettegő világ.
A félelem az elme gyilkos,
az agyban, ami rág.
A rettegés az agyrágó bogár!

Egymás ellen van hangolva
barát és rokon.
A hazugságot elfogadják
a legfelső fokon.
Jó lenne ezt megérteni már!

Refrén:
Ha élni akarsz, felejtsd el a félelmeidet,
az életedet kivülálló nem mentheti meg!
A holnapod a kezedben van, a döntés a tied!
A hazug szó, ezüst golyó, mely átjárja szíved!

Van, hol nincs már mit megrágni,
mert kihalt a bogár,
üres fejek okoskodnak,
a sötétség pokla vár.
A rettegés az agyrágó bogár!

Hazugságot ültettek el
és lám csak az kikelt.
Médiában elkönyvelik
az így elért sikert!
A hazugokra vajon majd mi vár?

Refrén:
Ha élni akarsz, felejtsd el a félelmeidet,
az életedet kivülálló nem mentheti meg!
A holnapod a kezedben van, a döntés a tied!
A hazug szó, ezüst golyó, mely átjárja szíved!

Aranyosi Ervin © 2021.11.22.
A vers megosztása, másolása,
csak a szerző nevével és a vers címével
együtt engedélyezett. Minden jog fenntartva

By

Aranyosi Ervin: Mitől lehet anyuka szép?


Aranyosi Ervin: Mitől lehet anyuka szép?

Mitől lehet anyuka szép?
– Ha felveszi az ékszerét?
Mitől lehet anyuka szép?
– Ha kifesti fáradt szemét?
Mitől lehet anyuka szép?
– Ha párja elveszti eszét?
Mitől lehet anyuka szép?
– Ha szép mosolyát szórja szét?

Attól lehet anyuka szép,
ha meleg fészek az otthona!
Ha férje és a gyerekek
örömmel térnek meg oda!
Ha szíve egyformán szeret,
ha mindig tündért alakít,
ha nevelése sose bánt,
s így tesz boldoggá valakit.

Attól lehet anyuka szép,
hogy tőle boldog a család!
Hogy támogatja álmaid,
boldog mosolyt ragasztva rád!
Attól lehet anyuka szép,
hogy büszke rád, s nagyon szeret,
hogy mindig számíthatsz reá,
mert támogatja lelkedet!

Segíts, legyen anyuka szép,
adj okot rá, hogy szép legyen!
Könnyíts te is az életén,
ne üljön folyton gondhegyen!
Mosolyt varázsolj arcára,
melengesd gyakran meg szívét,
és éreztesd, hogy teneked
az anyukád, mennyire szép!

Aranyosi Ervin © 2021.11.21.
A vers megosztása, másolása,
csak a szerző nevével és a vers címével
együtt engedélyezett. Minden jog fenntartva

By

Aranyosi Ervin: Közeleg a karácsony…

Aranyosi Ervin verseskötetei megvásárolhatók a webáruházban

Aranyosi Ervin: Közeleg a karácsony…

Jön, jön a Karácsony…
Könyveim ajánlom,
legyen a fa alatt
lelkemből szőtt álom.
Vidd el a mesémet,
simogasson lelket,
tegye szebbé napját
kedves embereknek.

Díszítsd fel a szíved,
szeretet adjon,
hogy a világ újra
jó úton haladjon!
Legyen benne szépség,
mire szívünk vágyna,
ölelés, kedvesség,
bárcsak ránk találna!

Öltöztesd mesébe,
versbe a lelkedet,
áradjon belőled
másokra szeretet!
Szerezz könyveimmel
örömöt másoknak,
lásd a verseimtől
őket boldogoknak!

Adj élő tartalmat
a szív ünnepének!
Szóljon szeretetről
a versbe szőtt ének!
Legyen ez az ünnep
érzéssel telt álom,
szép szóval teleírt,
igazi karácsony!

Versesköteteim megrendelhetők a webáruházban, az alábbi linkre kattintva jutsz oda:
https://shop.aranyosiervin.com

Aranyosi Ervin © 2021.11.20.
A vers megosztása, másolása,
csak a szerző nevével és a vers címével
együtt engedélyezett. Minden jog fenntartva

By

Aranyosi Ervin: Vallomás


Aranyosi Ervin: Vallomás

Merengve néztelek, mikor észre vett szemed.
Többre gondoltam, mint ahogy képzeled!
Szép szemed mágnesként vonzza tekintetem,
legyél a valóság, tegyél csodát velem!

Refrén:
Hívlak, hogy táncold át velem az éjszakát,
hallgasd meg lelkemnek minden szép szavát!
Legyenek közösek álmodott álmaink,
hiszen a szíved már a szívemben lakik!
Legyenek közösek lángoló perceink,
éljük az életünket az álmaink szerint!

Merengve nézel rám, meséld el álmaid,
tudod, a szíved rég a szívemben lakik.
Terólad írok dalt, teérted élek én,
tetőled telik meg széppel az én zeném!

Refrén:
Hívlak, hogy táncold át velem az éjszakát,
hallgasd meg lelkemnek minden szép szavát!
Legyenek közösek álmodott álmaink,
hiszen a szíved már a szívemben lakik!
Legyenek közösek lángoló perceink,
éljük az életünket az álmaink szerint!

Aranyosi Ervin © 2021-11-20.
A vers megosztása, másolása,
csak a szerző nevével és a vers címével
együtt engedélyezett. Minden jog fenntartva

By

Aranyosi Ervin: Én csak ember szeretnék maradni!


Aranyosi Ervin: Én csak ember szeretnék maradni!

Én csak ember szeretnék maradni,
szeretetet adva, szeretetet kapni,
tiszta szívvel élni a világot,
átélni az örök boldogságot!

Én csak emberként szeretnék élni,
s nem akarok semmitől sem félni,
hinni másban, s hinni önmagamban,
a lelkemből kivirágzó magban!

Én csak jó ember szeretnék lenni,
és másokat is így boldoggá tenni,
álmodozva élvezni a létem,
feloldódni a szeretet fényben!

Én csak emberként akarok élni,
élhető, szép holnapot remélni,
esélyt adni másnak, hogy megélje,
fájó múltját boldogra cserélje.

Én csak ember vagyok, tiszta lélek,
egy jobbá tett holnapról mesélek,
hol az ember együtt boldogulhat,
s így teremthet élhetőbbet, újat.

Én csak ember vagyok, s élni hívlak,
szavaimmal élni megtanítlak,
legyél társam, legyen köztünk egység,
árva lelkek ezt a jót keressék!

Én csak ember leszek itt, e Földön,
s ha életem jósággal megtöltöm,
talán utam követik majd mások,
megszépül a világ, ahol járok!

Én csak ember szeretnék maradni,
nem elvenni, inkább folyton adni,
hitet, reményt, élő valóságot,
szeretettel járva a világot!

Aranyosi Ervin © 2021.11.19.
A vers megosztása, másolása,
csak a szerző nevével és a vers címével
együtt engedélyezett. Minden jog fenntartva

By

Aranyosi Ervin: Manók, tündérek és egyéb csodalények


Aranyosi Ervin: Manók, tündérek és egyéb csodalények
(mesekönyv ajánló)

Manók és tündérek,
egyéb csodalények,
lehetnek részei
egy gyermek életének?

Hogyne lehetnének,
– erről szól az ének –
mert ezek a lények,
meséimben élnek!

A könyvemet lakják,
annak minden lapját,
jól benépesítve,
önmagukat adják!

Érdekelnek téged?
Olvasd hát mesémet!
Szép gondolatokkal
telik meg az élet!

Kapható már könyvem,
hozzájuthatsz könnyen,
webáruházamban,
szépen, bekötötten!

Rendeld meg magadnak,
lányodnak, fiadnak,
hiszen mind örülnek,
akik szívből adnak.

Azok is örülnek,
akik részesülnek,
s a könyv meseútján
mesébe kerülnek!

Megrendelni az alábbi linken lehet a webáruházban:
https://shop.aranyosiervin.com/manok-tunderek-es-egyeb-csodalanyek

Aranyosi Ervin © 2021.11.18.
A vers megosztása, másolása,
csak a szerző nevével és a vers címével
együtt engedélyezett. Minden jog fenntartva

By

Aranyosi Ervin: Elszórt morzsák…


Aranyosi Ervin: Elszórt morzsák…

Mit is adhatnék én neked,
mi lelkemből fakad?
Mely bátorít, mi felemel,
mitől lelked szabad?
Mi elvarázsol, elringat,
szíveddel táncra kel,
s ha múlik is a pillanat,
már nem felejted el!

Mit adhatnék, tartalmasat,
mely lelkedig elér?
Néhány jó szó, mi jól lakat,
mint egy falat kenyér.
Ha szétszeded morzsáira,
a tudást megleled.
Versembe szőtt gondolatot
nyújtok hát át neked.

Az igazság majd rád talál
könyveim rejtekén,
szeretet fénye onnan jön,
s árad majd rád a fény!
Akad vidámság, s tanítás,
érted, veled, neked,
hogy olvasva is megbecsüld,
teremtő nyelvedet!

Ha megmutatod másnak is,
a könyv életre kel,
s mint álmot szövő képzelet,
kérdésekre felel.
Ha majd az útra rátalálsz,
lelked már él, vigad,
ahogy szép sorban felszeded
elszórt morzsáimat.

Aranyosi Ervin © 2021.11.17.
A vers megosztása, másolása,
csak a szerző nevével és a vers címével
együtt engedélyezett. Minden jog fenntartva

By

Aranyosi Ervin: Hazugságok hálójában


Aranyosi Ervin: Hazugságok hálójában

Gyűlölöm a hazugságot,
utálom a titkokat,
az egész látszat világot,
mely rossz lelket simogat,
felemeli a selejtet,
gondolkodót elbutít,
butaságért könnyet ejtet,
s mindig tudja a tutit.

Tekintélyre támaszkodva,
hazugságon lovagol,
tudományra hivatkozva,
mit átírtak valahol.
Az igazság halott régen,
– szolga mind a földi nép –
mint a csíkok fent az égen,
mit a szél fúj szanaszét.

Igaz lelkek megvezetve,
bolyongnak az ég alatt,
életszéli szakadékhoz,
önkéntesen, mind halad.
Mint Babilon, összedőlhet,
a hazugságra épült vár,
s az is alá temetődhet,
aki szebb jövőre vár.

Nincsen jog és nincs igazság,
szabadság sem létezik,
s nincsen, aki válaszoljon,
hogy ezt velünk mért teszik?
Nincs kiút a hazugságból,
s nem tehetünk ellene,
nincsen, aki megmutassa,
hogy tennünk mit kellene?

Gyűlölöm a hazugságot,
kertünk felveri a gaz,
ez a csont már mind lerágott,
s rácsok mögött az igaz.
Ám ha látnád, mit kell tenni,
már az sem segítene,
mert legyőzne erőszakkal
a pénznek felkent istene.

Hány milliárd fejben kéne
egy cseppnyi fényt gyújtani?
Van az embernek reménye?
Tud még hitet nyújtani?
A hazugság sötét vára
felépült, s lett börtönünk,
alig vagyunk, akik látunk,
kik még fényben őrködünk.

Nem hiszem, hogy nincs megoldás,
nem győzhet le a gonosz!
Hiszem, hogy okkal születtünk,
s az ok, nem lehet a rossz!
Nem hiszem, hogy rabszolgákként
kell leélnünk életünk,
nem hiszem, hogy megvezetve,
csak árnyékban élhetünk.

De az igazság elveszett,
s oly kevesen keresik!
A többiek, nyomorítva,
már csak a hasznot lesik.
Az emberség fokmérője,
mára csupán a siker,
ki mást legyőz erejével,
más lelket gyilkolni mer…

Csak az lehet eztán képes
túlélni a másikat,
ezért kapar minden kurta,
mert a minta rá kihat.
Agyat, s az észt összemosták,
a lélek nem létezik,
a fejekben az agyrágó-
bogár egyre éhezik.

Mástól várni a megoldást,
ez a példa ragadós,
fentről kapott hitelekkel
kormányozzák az adóst.
A sok orvos gyógyszert ad el,
nem gyógyít, nem róla szól,
mindent lépésről, lépésre
követel a protokoll.

Főhatás tekintetében,
ne kérdezze orvosát!
Egészségügynek nevezett
ködön, nem lát orvos át.
Vagy átlát, de nem mer szólni,
kevés van, ki jót akar,
főleg a praxisát félti,
s jobban jár, ha jól kapar.

Te meg inkább hozzá fordulsz,
oldja már meg életed,
s nem látod, hogy gyógyszerektől
az egész világ beteg.
Az egészségügy, harci eszköz,
az erőszak része már,
de reménykedsz, hamarosan
egy rossz korszak vége vár.

Médiában politikus,
mint egy orvos, úgy beszél,
s nem száll vissza rá a dolga,
mert sosem fúj szembe szél.
Járványos az ostobaság,
hazugsággal fertőz meg,
csatornákon hazudoznak,
más csatornán rejtőznek.

Ellenzéki, kormánypárti?
Hatalom bal, s jobb keze,
elnézi a másik bűnét,
bármekkorát vétkeze…
Látszat kis csatározások,
lényegtelen dolgokon,
valódi bűnt eltakaró,
semmit mondó foltokon.

A hazugság olyan fénylő.
mint a „Salamon töke”,
kormányoknak a felső kaszt
az uraló főnöke.
Nincsen többé nemzetállam,
összefolyt már a világ,
s akit okolsz életedért,
az mind bábú, csupa báb!

Disznóságok titkosítva,
vagy már eleve titok,
úgy élhetem csak a létet,
ha a fűben lapítok.
Gőg és demagógok népe,
megvakított nemzetem,
ólom van a fületekben,
mért hallotok nehezen.

Hogy érhetne lelketekhez,
jószándékú akarat,
hogyan ébreszthetnénk alvót,
vagy a Turul madarat?
Szakadékhoz szorítottak,
pár lépés és elveszünk,
van-e elég erő bennünk
felemelni nemzetünk?

A hazugság mögé nézve,
az igazság ott lapul,
bárcsak végre előlépne,
de az ember nem tanul.
Hazug létben nincs szabadság,
fuldoklik csak a világ,
saját magát teszi tönkre,
aki ébred, aki lát.

Fuldoklunk, s ki kapaszkodna,
visszahúzza a tömeg,
a hazugot, az álságost,
a megvezetett védi meg!
Nincs tudomány, csak tekintély,
fizetett hazudozó,
az őszinte, a nép szemében,
csak egy hitvány lázadó.

Tehetetlenül lapulni,
meglátva az igazat,
üvölteni a világnak,
a lét rossz felé halad!
Ennyi volna csak a dolgunk,
ám nincs fórum, elveszett,
féreg rágja a világot,
s menekülni sem lehet.

Aranyosi Ervin © 2021.11.17.
A vers megosztása, másolása,
csak a szerző nevével és a vers címével
együtt engedélyezett. Minden jog fenntartva

By

Aranyosi Ervin: Könyvespolcon


Aranyosi Ervin: Könyvespolcon

Ott ülnek a könyvespolcon,
Regény, Ponyva és Mese.
Nem is tudok választani,
nem tréfa a fele se!
Borítójuk annyi féle:
tarka, szürke, fekete…
Reménykedve néznek le rám,
hogy egyet leveszek-e?
Fellapoznám, kiolvasnám,
értékelném, ami szép,
simogatva szebbé tenném
pár percre az életét.
Ezek mind-mind hangoskönyvek,
dorombolnak ha lehet,
így áramlik szép szívükből
a hála, s a szeretet!

Aranyosi Ervin © 2013. 04. 09 és 2021.11.14.
A vers megosztása, másolása,
csak a szerző nevével és a vers címével
együtt engedélyezett. Minden jog fenntartva