Aranyosi Ervin versei

Versbe szőtt gondolataim

By

Aranyosi Ervin: Ikrek vagyunk!


Aranyosi Ervin: Ikrek vagyunk!

Ikrek vagyunk, mi egy percben születtünk,
csak pár nap múlva nyílt ki a szemünk.
De azóta már tisztánlátók lettünk,
s a világunkra odafigyelünk.

Ikrek vagyunk, egymásnak tükörképe,
de lelkünkben külön egyéniség,
és szabadok, miként a macskák népe,
s kényeztetésből soha nem elég!

Ikrek vagyunk, hát közös utat járunk,
hol egyikünk, hol másikunk vezet,
együtt fedezzük fel mesés világunk.
A lét csodás, s úgy jó, ha élvezed!

Aranyosi Ervin © 2022-06-13..
A vers megosztása, másolása,
csak a szerző nevével és a vers címével
együtt engedélyezett. Minden jog fenntartva

By

Aranyosi Ervin: Csodálkozz rá!


Aranyosi Ervin: Csodálkozz rá!

Csodálkozz rá a nagyvilágra,
az élet kedves, csodaszép!
És többet látsz, szívet kitárva,
mint aki nem néz soha szét.
Engedd, szíved örömre leljen!
Engedd a szépet hatni rád!
Kérdésedre visszhang feleljen,
mert gyönyörű ez a világ!

Aranyosi Ervin © 2022-06-12..
A vers megosztása, másolása,
csak a szerző nevével és a vers címével
együtt engedélyezett. Minden jog fenntartva

By

Aranyosi Ervin: Kétarcúság


Aranyosi Ervin: Kétarcúság

Kihűlt a lelkem, nem vagyok,
a szellemem már nem ragyog,
nincs fényem, csak fehér botom,
a fájdalmaim rád dobom!
Már rég nem keresem helyem,
nem érdekel, mi van velem,
talán már rég nem is vagyok,
csak monotonon agyalok.

Gondolkodom, hát létezem,
de nem értem, hogy mért teszem,
hisz nem érzem jobban magam,
oktalanságon jár agyam.
Gondolkodom, hát lehetek,
magamon gúnnyal nevetek!
Miről is szól az életem?
Van-e olyanom énnekem?

Agyon nyom néhány gondolat,
a terheim, csak kőfalak.
Nem tudom van-e még világ,
vagy csak a kín az, ami rág?
Úgy teszek, mintha lennék még,
csak üres perc száll, s nem elég…
Agonizálok, s jó nekem,
kiürül kongón a fejem.

Ha hozzám szólsz visszhang felel,
örül, hogy utánzóra lel.
Visszaadom a hangokat,
hidd, belőlem jött gondolat,
de jaj, nem az, nem is lehet,
szívem kihűlt, nem is szeret,
magányosan, árván dobog,
az évek benne, csak romok.

Jöttem, születtem, de minek,
lelkem senki sem érti meg,
ezért hát lassanként kihűlt,
ez az élet nem sikerült!
Írhatnék ilyen verseket,
sírhatnék együtt veletek,
de ez nem én lennék tudom,
csak eltévednék az úton.

Hisz nekem sírnom nem szabad,
nem hangolhatom le agyad,
nekem a jót mutatni kell,
érzéssel szívhez jutni el!
Dolgom, hogy felébresszelek,
verseim csak fényes szelek,
melyek szívedig szállnak el,
mitől az megnyugvásra lel.

Légy boldog! Én ezt akarom,
átlépek fájó szavakon,
kiteszem szívemet eléd,
a reményt ültetem beléd!
Egy szebb jövőben, jobb hitet,
lelkem, a lelked menti meg,
s boldog vagyok, ha sikerül,
ha minden helyére kerül!

Aranyosi Ervin © 2022-06-12.
A vers megosztása, másolása,
csak a szerző nevével és a vers címével
együtt engedélyezett. Minden jog fenntartva

By

Aranyosi Ervin: Meglepett az álom


Aranyosi Ervin: Meglepett az álom

Bennünket meglepett az álom.
Friss szellő hátán érkezett.
Felkapott, s elrepített minket,
miközben fogtam két kezed.
Álmunkban együtt játszadoztunk,
nagy, virágos rét vett körül,
s éreztük szívünk dobbanásán,
ahogy a szív, szeret, s örül.
Bennünket meglepett az álom.
szerető szívünk összeért,
eggyé vált álom és valóság,
hálásak vagyunk mindezért!

Aranyosi Ervin © 2022-06-11.
A vers megosztása, másolása,
csak a szerző nevével és a vers címével
együtt engedélyezett. Minden jog fenntartva

By

Aranyosi Ervin: A magyarok fénylő sorsa…


Aranyosi Ervin: A magyarok fénylő sorsa…

Gyönyörű zöld a világunk,
élhetnénk hát szebben, jobban,
a magyarok fénylő sorsa
ott ragyog a csillagokban.
De csak együtt, összefogva,
lehet nemzet a magyar,
nem rettegve, nem nyafogva,
ha tudja, hogy mit akar!

Ha csak félve, megvezetve
éli nap-nap életét,
elfogadja más népeknek
reá mért ítéletét.
Önállókká kéne válnunk,
élni együtt, szabadon,
igazságunkat teremtve:
– Hadd fogjanak szavadon!

Csak a béke a megoldás,
háborúzni nincs okunk,
de a drága magyar földhöz,
csak is nekünk van jogunk!
Mindenhez, mi rajta termett,
a népünknek van joga,
de a magyar értékekre,
idegennek fáj foga!

Vissza kell hát végre venni,
amit eddig ellopott,
saját kézbe kéne vennünk
a jussunkhoz, a jogot!
Kiállni az igazunkért,
békésen teremteni!
Saját földünk sorsa felett,
nekünk kéne dönteni.

A magyarok fénylő sorsa,
ne csak szóbeszéd legyen,
kapjuk vissza, mi a miénk,
és ez boldoggá tegyen!
Legyen végre egy nemzetté
összetartón a magyar,
legyen sorsa újra fényes,
mert boldogulni akar!

Aranyosi Ervin © 2022-06-11.
A vers megosztása, másolása,
csak a szerző nevével és a vers címével
együtt engedélyezett. Minden jog fenntartva

By

Aranyosi Ervin: Istent keresve


Aranyosi Ervin: Istent keresve

Mikor Istent keresve bejárod a világot,
s mikor világodban sehol sem találod,
mikor rájössz, hogy rossz helyen kerested,
s lelkednek ruhája, csupán csak a tested.
A lelkedben ott él, s ott van fűben, fában,
ő maga a minden, ebben a világban.
Ha rátalálsz, meglátod, hogy egy vagy véle,
s nem is kérdés, hogy van-e, vagy, hogy él-e?

Nem ősz apóka, ki varázslatra képes,
ha így nézed, nem jutsz el lényegéhez!
Egy vagy vele, s amíg ezt meg nem érted,
a megvezetett, rabszolga léted éled,
mert másokban és másoknak hiszel.
Míg nem találod, az ördög visz el!
S bolyongsz csak egyre tévutakon járva,
és benne te sem leszel megtalálva!

Nem sikerülhet önmagadra lelned,
az anyag súlyát kell cipelje a lelked!
Ott van a csendben, jól elrejtve benned,
merülnöd kéne, csak mélyebbre menned,
s hagyni a lelked, hogy végre rá találjon,
tudatossággal, valóddal, eggyé váljon!
Lazulj csak el, add át magad neki,
hadd legyen lelked újra isteni!

Ha rátaláltál, utad is megtalálod,
nincs más dolgod, csak szebbítsd a világot,
rosszabb felét szeretgesd végre jobbá,
hadd váljanak a lelkek boldogokká!
Változtasd meg, mi világodat hajtja,
nyiss egy kaput és bátran lépj be rajta,
hol végre együtt lehetsz isteneddel,
s hited szerint, új világot teremtel!

Aranyosi Ervin © 2022-06-10.
A vers megosztása, másolása,
csak a szerző nevével és a vers címével
együtt engedélyezett. Minden jog fenntartva

By

Aranyosi Ervin: Vihar után


Aranyosi Ervin: Vihar után

Villám szaggatja fel egünk,
dörögve mordul fellegünk,
egymásnak feszül jó, s a rossz,
harcra kél rútul a gonosz.

S lám, ömlik könnyük, mint patak,
s tisztulnak porlepett utak,
a föld a könnyet elnyeli,
vagy pocsolyával lesz teli.

Tisztul a lelkiismeret,
mert megtisztulni így lehet!
Lemosódik mocsok, a kosz,
nem bántja szívünket gonosz!

A fergeteg is megpihen,
csend lesz úrrá a lelkeken.
Széjjel árad a nyugalom,
most már létemet uralom!

Eloszlik sötétség, ború,
elmúlt az égi háború!
Párát söpör a lenge szél,
s napunk éled, szívünkhöz ér!

A világ felett csend honol,
a gonoszság elbujdokol,
s ha rányitottad szemedet,
árad reád a szeretet!

Ahogy ragyogni kezd a Nap,
szivárvány zászlók bomlanak,
félkörben festik az eget,
ahogy az ég visszanevet.

Aranyosi Ervin © 2022-06-09.
A vers megosztása, másolása,
csak a szerző nevével és a vers címével
együtt engedélyezett. Minden jog fenntartva

By

Aranyosi Ervin: Szerelem szárnyán jöttem!


Aranyosi Ervin: Szerelem szárnyán jöttem!

Szerelem szárnyán jöttem,
ezüstös szél hozott.
A Nap járt fent, fölöttem,
– s Holdjáról álmodott…
Én meg csak rád gondoltam,
hevesen vert szívem,
csak te nyugtathatod meg,
így hát eléd viszem!
Szerelem szárnyán jöttem,
tán szívedbe fogadsz,
reményt egy szebb holnapba,
erőt és hitet adsz:
– Közös lehet világunk,
egymásért élhetünk,
s ha együtt jóra vágyunk,
boldog lesz életünk!

Aranyosi Ervin © 2022-06-08.
A vers megosztása, másolása,
csak a szerző nevével és a vers címével
együtt engedélyezett. Minden jog fenntartva

By

Aranyosi Ervin: Másoktól várt megoldás


Aranyosi Ervin: Másoktól várt megoldás

Én nem tudom, hogy mit tehetnék érted?
Már nem tudom, hogyan legyen tovább.
A hozzád szóló szavaim nem érted,
és szélhámostól várod a csodát!

Mert hozzá szoktál, mindent készen kaphatsz,
hogy nem kell tenned érte, csak fizetned,
tennivalót mindennap halasztasz,
és nem jön létre a változás benned.

Magadat is becsaptad már százszor,
és hazugoknak mindent elhiszel,
lelked egy vékony kötélen táncol,
és minden pénzt a csalókhoz viszel.

Ezért aztán van száz betegséged,
és gyógyszereket eszel szinte már,
várod nyögve, hogy eljöjjön véged,
hogy rád találjon végre a halál.

Te elhiszed, hogy készen kell megkapnod,
hogy érted van a nyüzsgő termelés.
Nem kondul meg sosem a vészharangod,
hogy mű dolgokban az élet kevés!

A megoldást csak másoktól várod,
önmagadért semmit sem teszel,
s nem hiszed el, hogy rosszul csinálod,
s akkor lesz jobb, ha önmagad leszel!

Aranyosi Ervin © 2022-06-07.
A vers megosztása, másolása,
csak a szerző nevével és a vers címével
együtt engedélyezett. Minden jog fenntartva

By

Aranyosi Ervin: Rabul ejt a gép


Aranyosi Ervin: Rabul ejt a gép

Látom, rabul ejtett a gép.
– A képe elvarázsol.
Nincs időd szinte másra már.
Csak figyellek az ágyról.
Hiába vagyok itt neked,
nem figyelsz rám, úgy érzem.
Megszűnik az egész világ,
ha dolgozol a gépen…

Aranyosi Ervin © 2022-06-06.
A vers megosztása, másolása,
csak a szerző nevével és a vers címével
együtt engedélyezett. Minden jog fenntartva