Aranyosi Ervin versei

Versbe szőtt gondolataim

By

Aranyosi Ervin: Ünnepekre könyvem adnám…

Aranyosi Ervin: Ünnepekre könyvem adnám…

Mindennapra írok egy-egy verset neked,
lelkem üzenetét naponta veheted.
Talán segít rajtad, talán kedvet javít,
olykor megszépítem életed napjait.

Örülök, ha versem végül eljut hozzád,
de az „adományom” bárcsak viszonoznád,
nem kérem csak pénzed, a támogatásod,
csak hadd tegyem szebbé megszokott világod!

Könyveim ajánlom neked méltó társnak,
talán van értelme még a nyomtatásnak,
talán még okozhat szívbéli örömöt,
ajándékozd hát meg a családi-köröd!

Vagy jobb arctalannak elküldeni pénzed?
Elektromos kütyüktől lesz szebb az élet?
Szívesen támogatsz világcéget, bankot?
A drága ajándék, az ad neked rangot?

Hiszem, hogy egy jó könyv maradandó érték,
hogy a szeretet sosem pénzben mérték,
hiszem, úgy él tovább bennünk remény, álom,
ha szép szóval telik meg a szép karácsony.

Erzsébet, Katalin névnapjai jönnek,
talán örülnének egy szép verses könyvnek.
Lehet, hogy Andrások verset olvasnának,
mi lenne, ha ők is szép könyvet kapnának?

Aztán eljön Miklós büszke neve napja,
a Mikulás vajon a könyvem megkapja?
Okozhat örömöt néhány vers és mese,
kézbe veheti-e a könyv szerelmese?

Közös versolvasás, távol a világtól,
összebújós, kedves, amely lelket ápol,
ami szeretettel tanít szépre, jóra,
mikor szép versekkel telik meg az óra.

Közel a karácsony lehet ünnepelni,
gyertyafényben ülve örömökre lelni,
megtölteni percet fénylő tartalommal,
közös ünnepléssel, vidám verssorokkal.

Hadd legyen a versem, a könyvem ajándék,
szívhez szóló mese, szóval, rímmel játék!
Hadd foghassa kézbe az, akinek szánod,
bélelj ki versemmel egy fázós világot!

Adj hát könyveimmel örömöt, kis csodát,
nyújtsd át szerettednek a költő mosolyát!
Hadd lehessek része a szív ünnepének,
ahol versem fakad, mint szeretet-ének!

Aranyosi Ervin verseskötetei megrendelhetők a Verses webáruházában:
https://shop.aranyosiervin.com

Aranyosi Ervin © 2021.11.07.
A vers megosztása, másolása,
csak a szerző nevével és a vers címével
együtt engedélyezett. Minden jog fenntartva

By

Aranyosi Ervin: Az én hiszekegyem


Aranyosi Ervin: Az én hiszekegyem

Hiszek a mesében,
hiszek a jóságban,
hiszek egy létező,
igaz valóságban.
Hiszem, hogy az ember
eleve bűntelen,
s hiszem kárhozottak,
akikben bűn terem.

Hiszek a végtelen
isteni csodában,
hiszek az emberben,
hiszek fűben, fában!
Hiszem, e világra
mind okkal születtünk,
s minden perc egy csoda,
amikor szerettünk!

Hiszek önmagamban,
s hiszek minden lényben,
s hiszek a világot
átölelő fényben!
Hiszem, hogy azért van,
hogy lelkünkkel lássunk,
feléledjen bennünk
elveszett tudásunk!

Hiszek a reményben,
hiszek én a hitben,
hiszem, jót akarva
bennem él az Isten!
Hiszem, okkal jöttem,
s keresem az okot,
és a sötétségből
lassan kiragyogok!

Aranyosi Ervin © 2021.11.06.
A vers megosztása, másolása,
csak a szerző nevével és a vers címével
együtt engedélyezett. Minden jog fenntartva

By

Aranyosi Ervin: Ma éjjel minden tökéletes


Aranyosi Ervin: Ma éjjel minden tökéletes
Ed Sheeran: Perfect című dalának énekelhető magyarítása

Hát ránk talált!
Jó így!
Csak merülj el benne,
majd szívem tanít.

Rád leltem én,
te gyönyörű szép,
nem hittem azt,
hogy várhat rám valaki még!

Mi még csak
gyermekek voltunk rég,
szerelmünk így volt szép,
nem tudtam őrizni a lelked.

Kedvesem csókolj meg,
a szívem forróbb lett,
szememmel csodálom szép szemed.

Refrén:
Kicsim várj,
most táncolok veled,
karomba rejtelek,
dalolom neked,
hozzád írt kedvenc éneked,
amikor elhalkul a nesz,
suttogom, őszintén szeress,
minden szép lesz,
ma éjjel minden tökéletes!

Rád leltem én
te gyönyörű nő,
általad szépül meg
mától jelen, s jövő!

Megleltük hát!
Őrizd megsúgott titkom!
Óvd ami jó,
óvd ami szép,
mi a miénk.

Mint tudod
felnőtté váltunk rég,
szerelmünk most is szép,
életünk rendben van mára már!
Fogom a két kezed,
hadd legyek melletted,
a jövő innentől kettőnkre vár.

Refrén:
Kicsim várj,
most táncolok veled,
karomba rejtelek,
dalolom neked,
hozzád írt kedvenc éneked,
s mikor a dalnak vége lesz,
suttogom, őszintén szeress,
minden szép lesz, az élet édes veled,
az élet tökéletes veled!

Az eredeti dal a YouTube-on, az alábbi linken:
https://www.youtube.com/watch?v=2Vv-BfVoq4g

Aranyosi Ervin © 2020.08.14.
A vers megosztása, másolása,
csak a szerző nevével és a vers címével
együtt engedélyezett. Minden jog fenntartva

By

Aranyosi Ervin: Jövőt érő tennivalónk


Aranyosi Ervin: Jövőt érő tennivalónk

Együtt és egymásért, egy közös jövőért,
felemelkedésért, éltető erőért,
szeretet bélelte tiszta létbe lépve,
félelem nélküli életre ítélve.
Valódi tudásért, haszonlesés nélkül,
amitől az ember boldogulhat végül!
Egymást kézen fogva, Napba felemelve,
szeretet melegét érzőn ünnepelve!
Teremtő erőnkkel a jövőt szolgálva,
világ színe elé emelt fővel állva.

Ez lenne a dolgunk, egymást támogatva,
a lét küzdelméhez elég erőt adva.
Hadd váljon valóra őseinknek álma,
álljunk a sarkunkra végre-valahára!
Igazság és béke legyen jog alapja,
boldoguljon népünk apraja és nagyja!
Vegyük vissza jussunk, amit eloroztak,
s töröljük a törvényt, mit ellenünk hoztak!
Adjuk a hazánkat népének kezébe,
s ne engedjünk tolvajt többé közelébe!

Szentkoronánk legyen életünk alapja,
az alkotmányunkat a nép szava adja!
Idegen uralom ne legyen e földön,
ne lehessen hazánk, nemzetének börtön.
Tűnjenek pokolra a megosztó pártok,
múljon el honunkról az ezer éves átok,
a világ népének így mutatva példát,
aranykor küszöbét kézen fogva lépd át!
Legyen szép hazánk egy új világ bölcsője,
büszke utódoknak élhető jövője!

Aranyosi Ervin © 2021.11.03.
A vers megosztása, másolása,
csak a szerző nevével és a vers címével
együtt engedélyezett. Minden jog fenntartva

By

Aranyosi Ervin: Madárijesztő


Aranyosi Ervin: Madárijesztő

Tökös legény és mégis mamlasz.
Vele nem, csak rajta mulathatsz!
Ölelését hiába várod,
s nem enyhíti a rút magányod.
Együtt és mégis külön éltek,
soha egy jó szót nem cseréltek.
Hiszed, megtudod változtatni,
de mindig ilyen fog maradni!

Nem hal bele szerelmi vágyba,
s hiába is cipeled ágyba,
nem ad szerelmet, vagy családot,
igaz, csak jó szokással áldott!
Nem veszekszik, csak tűri sorsát,
nem adja léte sava-borsát,
nem is lehet hát tűzbe hozni,
nincsen értelme felpofozni!

A madarakat riogatja,
hogy sikerül-e, meg nem hatja.
Monoton sorsát némán tűri,
a konfliktust mind elkerüli.
Szembeszáll akár zúgó széllel,
ott ácsorog nappal és éjjel.
Ki megkívánja azzal táncol,
s nem hordja el a pénzt a háztól!

Nem várja kocsma, nem lesz hűtlen,
ott ácsorog csak egykedvűen,
szíve tiéd, ha megszerezted,
örökös társ, ha megszeretted.
Öltöztetheted más gúnyába,
s nem orrol meg, ha vágod hátba,
mert egyszerű az élete,
így aztán nem is hal bele.

Ám tökfeje olykor leolvad,
és abban bízik, hogy te jól vagy!
Örök imádon, mindig rád vár,
a szerelmére rászolgáltál!
De jól vigyázz, mert ő mellette,
elfut a világ. Jobb, ha helyette
egy élő, hús-vér férfit szerzel,
hogy gazdagabb légy pár boldog perccel!

Aranyosi Ervin © 2021.10.30.
A vers megosztása, másolása,
csak a szerző nevével és a vers címével
együtt engedélyezett. Minden jog fenntartva

By

Aranyosi Ervin: A megoldás kulcsa


Aranyosi Ervin: A megoldás kulcsa

Egészségügy, mely folyton harcol,
gyógyszergyár mérgeket kever,
hogyan lehetnél egészséges,
ha önmagadért nem teszel?
Másra bízod a problémáid,
s megoldják majd – te így hiszed!
Történik veled csak az élet,
soha, semmire sem viszed!

Az államot báb irányítja,
s hagyják hogy játssza szerepét,
s cserébe bátran szétlophatja,
mit létrehozott ezer év!
Te meg csak lézengsz lógó karral,
ápolgatod a nyomorod.
Várod, majd csak eljön egy angyal,
s megváltoztatja korszakod?

Megváltoztatja? S mért egy angyal?
Hiszen tudnál teremteni!
De mástól várod a megoldást,
mert a teremtés isteni?
Ám jó Atyád már felruházott,
tiéd a varázs-gondolat,
te vagy csak az, ki megoldhatja,
a megteremtett gondokat.

MAG-os vagy! Mágus, hogyha érted,
magyar lelked különleges,
érzésekkel csodákra képes,
ha vágyad élő és nemes!
Nyelved csodás, Isten igéje,
képessé tesz, megmagyaráz,
nem is kell csatában legyőznöd,
azt, aki lenyom, s megaláz.

Csak felül kéne emelkednünk,
hiszen a gond a mélybe húz,
ha lelkünkben jobbat teremtünk,
ha szebben élni megtanulsz,
ha nem mész bele háborúkba,
ha tudás fűti lelkedet,
ha rájössz végre bölcsen, tudva,
hogy harccal győznöd nem lehet!

Ám kezedben olyan erő van,
mely varázsolhat szebb jövőt,
ne kívülről várd a megoldást,
ne kérj sírodra szemfödőt!
A megoldásnak kulcsa ott van,
réges régen benned lakik!
Hát értsd meg, ezért programoznak
napról napra valakik!

Itt az idő, hát csendesedj le,
s emelkedj gondjaid fölé!
Csituljon el a lázas elme,
Napod bújjon felhők mögé!
És ott, a csendben megtalálod,
a megoldásnak kulcsa van!
Vedd végre kezedbe a sorsod,
hogy újra élhess boldogan!

Megoldás kulcsa a magyarság,
térkép és kód a nyelv lehet,
szeretettel kell cselekedned,
fénybe emelni a nemzeted!
Pártatlanul egymásért élve,
visszavenni e szép hazát,
s követni végre napjainkban,
őseink büszke hívószavát!

Aranyosi Ervin © 2021.10.28.
A vers megosztása, másolása,
csak a szerző nevével és a vers címével
együtt engedélyezett. Minden jog fenntartva

By

Aranyosi Ervin: Ébredj, ébredj Csipkerózsa!


Aranyosi Ervin: Ébredj, ébredj Csipkerózsa!

Ébredj, ébredj Csipkerózsa,
kezedben a világ sorsa,
nem érdemes átaludnod,
van még, mikről kéne tudnod!
Megérteni mi, miért van,
nem csak élni elaléltan,
nem csak a hercegre várnod,
önmagadért kell kiállnod!

Önmagadért kell kiállni,
többé lenni, jobbá válni,
másoknak is többet adni,
élőn kell példát mutatni!
Csipkerózsa ébredj, ébredj,
ne legyen az alvás védjegy!
Az életed meg kell élned,
a sorsodtól nem kell félned!

Ébredj, ébredj Csipkerózsa,
mert elfogy a kenyérmorzsa,
mit álmodban széjjel hintesz,
valóságod aszerint lesz!
Fontosabb, hogy ébren álmodj,
jókedvűen felvidámodj,
másnak is adj hitet, reményt,
megláthassák benned a fényt.

Éjből jöttél, fénnyé váltál,
több is lehetsz még a vártnál,
más lelkekben gyertyát gyújtva,
elesettnek kezet nyújtva.
Csipkerózsa ébredj, ébredj,
éber álmaidba révedj,
hadd lássanak csodát benned,
ezért kellett leszületned!

Aranyosi Ervin © 2021.10.26.
A vers megosztása, másolása,
csak a szerző nevével és a vers címével
együtt engedélyezett. Minden jog fenntartva

By

Aranyosi Ervin: Derült égből…


Aranyosi Ervin: Derült égből…

Derült égből, váratlanul
zúdulnak rád a bajok?
Félelmeiddel teremted,
– így öltenek alakot!
Ám ha szíved boldogsággal
szép reménnyel élteted,
a rezgésed emelkedik,
s boldog lehet életed…

Rajtad áll, hogy gondolatod
milyen holnapot teremt,
rezgéseid megmozgatják
a teremtő végtelent.
Figyelmeddel önmagadhoz
vonzhatsz gondot, vagy csodát.
szeretettel érezheted
a jó Isten mosolyát.

Félelemeid mélybe húznak,
így lehetsz boldogtalan,
a végtelen Univerzum
nem marad dologtalan.
A félelmek rút vasmacskák,
lebéklyózzák lelkedet,
s olyankor a vágyott dolgot
észrevenni sem lehet.

Ne mutogass hát a sorsra,
csak figyeld érzéseid!
Járd be lelkedben az utat,
s figyeld meg, hogy merre vitt!
Érzéseid megmutatják,
helyes út-e, amin jársz?
Felemelnek-e az égbe?
Bennük válaszra találsz!

Merülj hát el, csendesedj le,
s figyeld meg a lelkedet!
Teremteni jót, vagy rosszat,
hidd el, egyformán lehet!
Hagyd, hogy szeretet vezessen,
s izzó vágy célod felé,
az elérés útját, módját
majd az Isten meglelé!

Tudnod kell, miért születtél,
tanulni jöttél ide!
Érezni és tapasztalni,
hogy mit teremt az ige!
A teremtés ajándékunk,
ha tudjuk, s akkor, ha nem!
A változás nem kintről jön,
lelkünk magjából terem!

Rajtunk áll, hogy milyet vonzunk,
érzéssel mit éltetünk,
mikor szeretet vezérel,
boldogabban élhetünk!
Félelmeid elengedni,
ez lenne a feladat,
szeretettel, jó rezgéssel
szabadítsd fel magadat!

Légy hát sorsod teremtője,
csak hála kell, s szeretet,
indulj felfedező útra,
barangold be a lelkedet!
Legyél te az irányító,
segítsen a gondolat,
érzésekkel erősítve,
legyőzve a gondokat!

Aranyosi Ervin © 2021.10.25.
A vers megosztása, másolása,
csak a szerző nevével és a vers címével
együtt engedélyezett. Minden jog fenntartva

By

Aranyosi Ervin: Ébredni hívlak nemzetem! (az ’56-os forradalmunk emlékére)


Aranyosi Ervin: Ébredni hívlak nemzetem!
(az ’56-os forradalmunk emlékére)

Mindenünk van és semmink sincsen,
más osztozik az ősi kincsen,
s mi hagyjuk csendben, nélkülözve,
hogy idegen sarj lefölözze!
Magunkért semmit sem teszünk!

Hazánk már réges régen gyarmat,
elvették tőlünk a hatalmat,
ez ellen semmit sem teszünk?
Hazánkban rab szolgák leszünk?
Honunkban rabszolgák leszünk!

Jogot, s törvényeket betűznek,
saját birtokunkból elűznek,
mi lesz veletek magyarok?
Én élhető jövőt akarok!
Csüggedőknek reményt adok!

Ébresszétek az ősi népet,
felrázva alvó mindenséget,
hisz nem mehet ez így tovább,
vegyük vissza az őshazát,
s őseink jogát, igazát!

Idegen urak, idegen gyarmat,
bitorolja a magyar hatalmat,
eladja édes szülőföldünk,
sírhantnyi sem marad fölöttünk,
ami még ápol, s eltakar!

Elhagytuk ősi Istenünket,
idegen Isten ural és büntet,
amely kiirtani akar,
kinek útjában a magyar,
ha megalkudni nem akar!

Ébredjetek, itt tenni kéne!
Gyáva lenne Petőfi népe?
Vagy látó szeme megvakult?
Bilincsként feszül rá a múlt?
A nemzetnek bealkonyult?

Ébredj, ébredj, te drága nemzet,
dobd le válladról a keresztet,
másokért ne cipeld tovább,
s ne játssz el alvó ostobát,
ne tűrd a sátán ostorát!

Édes hazám éledni hívlak,
s ébredni drága nemzetem,
ne nézzenek többé naivnak,
jöjj, legyél újra nagy velem!
Érted világít szellemem!

Aranyosi Ervin © 2021.10.22.
A vers megosztása, másolása,
csak a szerző nevével és a vers címével
együtt engedélyezett. Minden jog fenntartva

By

Aranyosi Ervin: Én álmodom még száz fokon


Aranyosi Ervin: Én álmodom még száz fokon

Hogyan mondhatnám el neked,
hogy mi az, amit érzek,
ha nélküled csak vergődöm
és ezernyi sebből vérzek.
Én álmodom,
még száz fokon,
de ez sem nyújt nekem vigaszt
hová tűnt el a szeretet,
s hogy tudnám elfeledni azt?

Hogyan mondhatnám el neked,
ébredve fázós hajnalon,
s útra kelve az utamon,
könnycsepp csorog az arcokon,
s én álmodom
még száz fokon,
hogy valahol él a remény,
hogy mindenki más rokonom,
mindegyik istenadta lény.

Hogyan mondhatnám el neked,
hogy lelkem belefárad,
hogy hétköznapi emberek
is szidják a hazámat.
Én álmodom
még száz fokon,
s ez ellen lelkem lázad,
de szétszakít, folyton megoszt,
e gyűlölködő század.

Hogyan mondhatnám el neked,
hogy túl sok már a vegyszer,
s hazudja reklám, s média,
hogy életünkhöz ez kell!
Én álmodom
még száz fokon,
de mit ér a tudásom,
ha lábnyomom, s intő szavam
fiók mélyére ásom.

Hogyan mondhatnám el neked,
elvették emberségem,
s ha kimondom, mit gondolok,
talán örökre végem.
Még álmodom
pár száz fokon,
lázadva forrong lelkem,
de a tudást, amim csak van,
most mind el kell temetnem.

Hogyan mondhatnám el neked,
hogy kevés tudni, s félni…
Újra kellene tanulni
talpon maradni, s élni!
Én álmodom
még száz fokon,
köröttem hűlt ki minden,
és nem mozdul a végtelen,
mindaz, amiben hittem.

Aranyosi Ervin © 2021.10.21.
A vers megosztása, másolása,
csak a szerző nevével és a vers címével
együtt engedélyezett. Minden jog fenntartva